Sedinta Extraordinara a Adunarii Parohiale a Parohiei "Sfantul Apostol Toma"

Invitatie

Sunteti invitati sa participati la Sedinta Extraordinara a Adunarii Parohiale a Parohiei "Sfantul Apostol Toma" care va avea loc Duminica 14 Martie 2010, orele 12.30 pm, la noua proprietate din: 57 Fox Road, Narre Warren North.


Iubiti crediniciosi,


In sedinta din data de 27 Februarie 2010, Consiliului Parohial al Parohiei Sfantul Apostol Toma, in conformitate cu art. 55-57 din Statutul de functionare a Parohiei a hotarat:


1. Convocarea Sedintei Extraordinare a Adunarii Parohiale a Parohiei Sfantul Apostol Toma, avand drept principal obiectiv prezentarea noii proprietati a Parohiei.
2. Sedinta va avea loc Duminica 14 Martie 2010 orele 12.30 pm la noul sediu din 57 Fox Road, Narre Warren North, dupa savarsirea Sfintei si Dumnezeiestii Liturghii.
3. La aceasta sedinta vor putea participa toti membrii Parohiei noastre care si-au achitat cotizatia de membru, cat si cei care au facut donatii pentru cumpararea acestei proprietati, unde vom construi viitoarea noastra biserica.


Pe ordinea de zi a acestei sedinte vor fi discutate urmatoarele puncte:


1. Prezentarea demisiilor unor membrii din Consiliul Parohial al Parohiei Sfantul Apostol Toma.
2. Prezentarea noii proprietati si a tuturor actelor si cheltuielilor aferente.
3. Prezentarea raportului financiar-contabil al Parohiei la sfarsitul anului trecut cat si situatia curenta.
4. Infiintarea la aceelasi sediu a unei noi asociatii (cu domenii de activitate: scoala de weekend, biblioteca, club social pentru batrani, etc), care va permite recuperarea taxei din donatii si acordul Adunarii privind adaugarea unei conditii („Caveat") de protejare a acestei proprietati comunitare.
5. Discutii privind problemele financiare legate de noua proprietate, modificari ale cladirii, cat si modalitati de sustinere a platii mortgage-ului.


Va adresam rugamintea sa faceti cunoscuta desfasurarea acestei sedinte atat membrilor de drept ai bisericii noastre cat si tuturor acelora care doresc sa devina membrii si care din diverse motive nu au primit aceasta invitatie.


Consiliul Parohial al Parohiei Sfantul Apostol Toma

Published in Biroul de presă al Episcopiei Ortodoxe Române a Australiei și Noii Zeelande, Friday, 05 March 2010

News and events